5 hlavných výhod protipožiarnych skríň DENIOS

Alebo prečo si zadovážiť protipožiarnu skriňu na nebezpečné látky?

Protipožiarne skrine DENIOS

V protipožiarnych skriniach budú vždy nebezpečné látky predpisovo usporiadané

Tak ako veľa činností aj manipulácia a skladovanie nebezpečných látok má svoje presné pravidlá. Pri manipulácii a skladovaní nebezpečných látok je potrebné brať ohľad predovšetkým na dostatočnú bezpečnosť a ochranu. V tomto článku dávame do pozornosti 5 hlavných výhod, ktoré vyplývajú zo skladovania nebezpečných látok v bezpečnostných skriniach od DENIOSu.

 1. Ochrana životného prostredia, zdravia zamestnancov a majetku
 2. Katastrofa často vzniká súhrou viacerých nešťastných náhod a väčšinou má širokosiahle dôsledky. Pokiaľ sa Vám napríklad v laboratóriu podarí prevrátiť nádobu s chemikáliou, nemusí to hneď znamenať ekologickú katastrofu. Ak sa však stretne viacero nešťastných náhod naraz, môže to znamenať aj veľmi veľký problém. Čo ak je tá prevrátená chemikália horľavina? A čo, ak sa Vám v strese podarí prevrátiť ešte aj horiaci kahanec, ktorý dopadne na zem priamo do horľaviny? A čo, ak sú v miestnosti aj rôzne ďalšie chemikálie skladované iba v otvorených regáloch? Vypukne požiar a ostatné chemikálie sa začnú vplyvom požiaru zahrievať, čo môže viesť až k výbuchu. Zamestnanci nebudú mať ppd. ani dostatok času, aby unikli nebezpečenstvu. Pri likvidácii havárie následne voda použitá na hasenie prenikne do pôdy a zničí mnoho živých organizmov...

  Podobným katastrofickým scenárom je možné ľahko predísť pomocou správneho spôsobu skladovania napr. v protipožiarnej skrini. V protipožiarnej skrini budú dostatočne dlhú dobu nebezpečné látky chránené pred zahrievaním vplyvom požiaru, nakoľko protipožiarna skriňa poskytuje dostatok času pre bezpečnú evakuáciu zamestnancov i pre ohlásenie požiaru. Tým pomáha minimalizovať vzniknuté škody a zabraňuje ich gradovaniu až do extrému.

 3. Predpisové skladovanie
 4. Vysokú pravdepodobnosť vzniku obdobných scenárov si uvedomujú aj zákonodarcovia a spracovali mnohé odporúčania i záväzné normy pre správne skladovanie a manipuláciu s nebezpečnými látkami do vyhlášok a zákonov. Skladovanie nebezpečných látok v protipožiarnych skriniach predstavuje vhodné riešenie, ktoré úplne zodpovedá takýmto predpisom.

 5. Kontrolovaný prístup k uskladneným nebezpečným látkam
 6. Ďalším problémom, ktorý môže priniesť skladovanie nebezpečných látok v otvorených priestoroch, je nedostatok kontroly nad tým, kto má k chemikáliám prístup. V bezpečnostnej skrini budete mať nebezpečné látky vždy pod zámkom!

 7. Prehľadné skladovanie nebezpečných látok
 8. V protipožiarnych skriniach budú vždy nebezpečné látky predpisovo usporiadané.

 9. Benefity vyplývajúce z nákupu DENIOS protipožiarnej skrine
 10. Možno Vám napadne otázka, prečo si zabezpečiť práve protipožiarnu skriňu od DENIOSu. Predovšetkým s ohľadom na rad zaujímavých benefitov, ktoré pri nákupe takejto skrine získate - ako napríklad doprava zdarma či záruka kvalitnej bezpečnostnej skrine vrátane platnej certifikácie. V prípade, že sa rozhodnete využiť náš servisný balíček každoročných odborných technických prehliadok bezpečnostných skríň zakúpených v DENIOSe, automaticky na skriňu získate predĺženú záruku 5 rokov.

V našom e-shope nájdete protipožiarne skrine dvojdverové i jednodverové, vysoké i podstavné, bezpečnostné skrine s policami či výsuvnými vaňami ale i protipožiarne skrine pre bezpečné skladovanie plynových fliaš.

Vyberte si v našej širokej ponuke protipožiarnu skriňu podľa Vašich potrieb!