Magnetické metly

Magnetické metly pre separáciu a upratovanie kovových častíc

Magnetické metly pre separáciu a upratovanie kovových častíc

Magnetické metly a tyče sa zaraďujú medzi tzv. magnetické separátory, ktoré sa používajú k oddeleniu kovových častíc od kvapalín či iných antimagnetických materiálov. Sú vhodné tiež pre upratovanie kovových častíc z rôznych povrchov, ako sú napr. podlahy, pracovné stoly, priestory okolo obrábacích strojov a pod.

Magnetické metly sú praktickými pomocníkmi pri upratovaní podláh vo výrobných halách, dieľňach atď. Poradia si s kovovýmni časticami, ktoré sú zapadnuté hlboko v špárach a štrbinách, kde môžu mať klasické metly, zmetáky a zametacie stroje s odstránením takýchto nečistôt problémy. Sploľahlivo zachytia kovové špóny, piliny, triesky, klince, skrutky a ďalšie malé kovové častice. Od nazbieraných kovových častíc je možné magnetické metly jednoducho očistiť pomocou špeciálneho mechanizmu umiestneného na násade metly alebo priamo na čistiacom magnete.

V DENIOS ponuke nájdete magnetické metly s teleskopickou násadou pre zachytenie až 9 kg alebo 14 kg kovového odpadu a spojovacích materiálov, k dispozícii je variant určený na vidlice vysokozdvižnho vozíka, ktorý ma kapacitu až 80 kg. Na zle prístupných miestach alebo pracovných stoloch je možné namiesto magnetickej metly použiť magnetické tyče, ktoré spoľahlivo zachytia kovové časti až do vzdialenosti 5 cm.

Všetky typy magnetických separátorov od DENIOSu nájdete v našom e- shope.