OTAL nožné čerpadlo

OTAL nožné pumpy: bezpečné stáčanie s voľnými rukami

OTAL ručné a nožné čerpadlá

Okrem klasických a manuálnych čerpadiel na nebezpečné látky zahŕňa DENIOS ponuka i nožné čerpadlá OTAL z rôznych materiálov s rôznym čerpacím výkonom. Za najväčšiu výhodu nožných čerpadiel je možné považovať možnosť ich ovládania nohou, takže máte pri práci s čerpadlom voľné obe ruky pre bezpečné stáčanie kvapalín.

V našom sortimente nájdete nožné čerpadá z nerezu, PVDF a PP. Nožné čerpadlo z nerezu je vhodné pre horľavé kvapaliny triedy nebezpečnosti A III s vyššou teplotou vzplanutia. Nožné čerpadlá z PVDF sú ideálne pre čerpanie takmer všetkých kyselín a lúhov okrem výrazne oxidujúcich druhov. Tento typ čerpadiel je tiež odolný voči chlórovému bielidlu. Nožné čerpadlo z PP sa hodí pre čerpanie slabých kyselín, lúhov a čistidiel a je fyziologicky nezávadné, teda je vhodné pre použitie v potravinárstve.

Nožné čerpadlá OTAL ponúkajú ponornú hĺbku 700 alebo 900 mm. Univerzálna trojdielna zátka dodávaná spolu s čerpadlom umožňuje vzduchotesné prepojenie samotného čerpadla a nádoby, z ktorej je potrebné kvapalinu čerpať. Zátka je vhodná pre nádoby s priemerom otvoru 30 až 70 mm.

Všetky typy nožných čerpadiel OTAL, ktoré máme v ponuke, nájdete v našom e-shope.