Priemyselné ultrazvukové čističky

Ultrazvukové čističky pre vysoko účinné čistenie rôznych predmetov

 

Priemyselné ultrazvukové čističky

Nielen vo výrobných podnikoch, ale i napr. v laboratóriách či servisoch, je potrebné dôkladné a vysoko účinné čistenie, napr. polotovarov, súčiastok, náradia, nástrojov a pod. Túto úlohu hravo zvládne priemyselná ultrazvuková čistička. Čistenie ultrazvukom patrí v dnešnej dobe medzi jednu z najekologickejších metód čistenia. Predmety, ktoré by mali byť vyčistené, sa vkladajú do oceľových ultrazvukových vaní vo vnútri čističky. Ultrazvuková vysokofrekvenčná energia sa pomocou výmenníkov na dne mení na mechanické kmitanie, ktoré sa prenáša do kvapaliny. V dôsledku tohto kmitania vzniká v kvapaline mnoho maličkých vákuových bubliniek, ktoré pri následnej implózii vytvárajú vysoko efektívne tlakové vlny. Celý tento proces sa nazýva kavitácia vďaka ktorej je možné odstrániť nečistoty z čistených predmetov. Čím nižšia je ultrazvuková frekvencia, tým väčšie sú bublinky a tým silnejšie sú tlakové vlny. Nižšie frekvencie sú vhodné pre čistenie väčších, silne znečistených predmetov, vyššie frekvencie sú vhodné pre intenzívne ale zároveň jemnejšie čistenie.

Pri čistení v ultrazvukovej čističke nedochádza k žiadnemu poškodeniu týchto predmetov. Vysoko účinné čistenie a odmasťovanie je zaručené vďaka niekoľkým pomocným funkciám, ktoré zvyšujú účinnosť čistenia, napríklad funkcia SWEEP, ktorá zaisťuje optimálne rozloženie ultrazvukového poľa do celého priestoru vane alebo funkcia DEGAS, ktorá urýchľuje proces odplyňovania v čistiacej kvapaline. Priemyselné ultrazvukové čističky zvládnu odstrániť oleje, mastnotu a rôzne farbivá či leštidlá, prach, špinu, vosk, ale i biologické materiály ako je napr. krv. Niektoré ultrazvukové čističky sú vybavené ohrevom s reguláciou teploty. Ultrazvukové čistenie za tepla skracuje potrebnú dobu čistenia a nečistoty sú odstraňované efektívnejšie a rýchlejšie.

Profesionálne ultrazvukové čističky Elmasonic vynikajú svojou mimoriadnou životnosťou a účinnosťou. Sú vybavené ohrevom s reguláciou teploty 30-80 °C a pracujú na ultrazvukovej frekvencii 37 kHz. K dispozícii sú na výber ultrazvukové čističky rôznych veľkostí a to s objemom 1 l až 90 l. Nerezový kôš a veko sú v ponuke ako príslušenstvo.

Celú ponuku ultrazvukových čističiek Elmasonic nájdete v našom e-shope.