Tepelné plášte DENIOS – Vašim sudom už zima nebude!

Oblečte aj Vy svoje sudy a IBC nádrže do tepelných plášťov DENIOS!

Tepelné plášte pre sudy a ibc

Čo sú to vlastne  tepelné plášte a k čomu sú dobré? Tepelné plášte môžeme s trochou zveličenia prirovnať k zimnému oblečeniu!

Rovnako  ako naše telo,  tak aj niektoré chemické látky môžu byť citlivé na náhle a výrazné striedanie teplôt.  Niekto znáša zmeny toplôt lepšie,  niekto horšie. Podobne sú na tom rôzne chemikálie, nakoľko i tie odolávajú teplotným výkyvom rôznorodo.

Aby  sme predišli možným nepríjemnostiam v podobe nachladnutia, zadovážime si teplé oblečenie. Pre zníženie rizika poškodenia  uskladnených látok a chemikálií mrazom a k dosiahnutiu konkrétnej optimálnej teploty môžeme bez váhania  „obliecť“ naše sudy alebo IBC nádrže s týmito látkami do kvalitných tepelných plášťov DENIOS. V našej ponuke nájdete i tepelné plášte vhodné do prostredia so zvýšeným   nebezpečenstvom výbuchu. Tepelné plášte DENIOS slúžia k bezpečnému zahrievaniu alebo udržaniu konštantnej spotreby elektrického prúdu s minimálními stratami tepla.

Ak potrebujeme zimnú bundu, jednoducho navštívíme obchod  oblečením, kde môžeme vyberať z rôznych bežných konfekčních veľkostí od S až po XXL (len pre poriadok – na trhu je možné dostať i veľkosť XXXXL! J). Rovnako tak i tepelné plášte DENIOS sú v ponuke v rôznych veľkostiach pre efektívne zahrievanie Vašich uskladnených látok. Máme pre Vás tepelné plášte v piatich vyhotoveniach prispôsobených nádobám s objemom od 25 až do 1000 l. Rozsah regulácie teploty od 0 °C do 90 °C umožňuje ideálne prispôsobenie teploty skladovanej látke. Vonkajšia strana tepelného plášťa je vyrobená z vodo - odolného a oderu - odolného polyamidu s polyuretánovou vrstvou. Tepelné plášte DENIOS urdžujú stálu teplotu vďaka kvalitnej izolácii zo sklených vlákien s teflónovým povrchom.

Pre sudy a IBC kontajnery umiestnené v explozívnych zónach ponúka DENIOS flexibilné tepelné plášte zo špeciálneho elastomeru, ktoré zodpovedajú stupňu krytia IP 44. Tento typ tepelných plášťov disponuje automatickou reguláciou teploty.

Napadla Vám otázka, či budú tepelné plášte DENIOS pri zahriatí na vyššiu teplotu horúce i zvonka? Kto by  sa  chcel ohriať o vyhrievaný sud alebo IBC nádrž, má bohužiaľ smolu. Hoci je tepelný plášť zvnútra horúci, zvonka si udržuje stále rovnakú teplotu!

Viete, že najviac tepla stratí člověk hlavou? Podobne ako prikrývka hlavy, tak i praktický izolačný kryt hornej časti IBC nádrže efektívne zabraňuje nechcenému úniku tepla. Pre dostatočnú obchranu vrchnej časti IBC nádrže pred ochladzovaním ponúka DENIOS k tomuto účelu tzv. izolačné kryty. Tieto izolačné kryty znižujú počas ohrievania stratu energie, čím šetrí zároveň i spotrebu.

I Vaše sudy a IBC nádrže sa môžu s tepelnými plášťami DENIOS cítiť ako v bavlnke!

Kompletnú ponuku tepelných plášťov DENIOS nájdete v našom e-shope!