• Kompetentné poradenstvo

 • Kvalita priamo od výrobcu

 • Individuálne riešenia

 • Medzinárodné Know-how

Tepelné komory

Tepelné komory od DENIOSu sú účinné a odolné systémy s dlhou životnosťou pre zabezpečenie temperovaného skladovania až do 150 °C a ponúkajú dostatočnú skladovaciu kapacitu pre až 18 štandardných IBC nádrží alebo pre 4 až 72 sudov po 200 l. Vykurovanie môže byť dľa potrieb zákazníka zabezpečené eletronickým tepelnýcm systémom alebo tepelným systémom na teplú vodu, teplonosný olej alebo na paru. Tepelné komory sú vyrobené z nerezu alebo lakovanej či pozinkovanej ocele. Vďaka širokej ponuke vhodného príslušenstva je tepelné komory DENIOS možné prispôsobiť akýmkoľvek potrebám.

 • Vhodné pre umiestnenie vo vnútri budov i vonku
 • Robustná oceľová konštrukcia
 • Vykurovanie pomocou elektrickej energie, pary, teplonosného oleja či teplej vody
 • Štandardné zariadenie vyrábané v súlade so zákonom o vodách, použiteľné tiež ako sklad pre temperované skladovanie nebezpečných látok
 • K dispozícii s lakovaným, zinkovaným alebo nerezovým povrchom, ako GMP zariadenie alebo ako individuálne riešenie dľa Vašich požiadaviek

 

 

Zahrievanie, tavenie a chladenie vždy efektívne

Vhodná a efektívna príprava a dobrá dostupnosť látok citlivých na teplotu zohrávajú kľúčovú úlohu v procesoch chemického, farmaceutického, potravinárskeho i textilného priemyslu. Pre tieto účely predstavujú tepelné komory od DENIOSu ideálne riešenie.

Tak ako sa lúšia vlastnosti používaných látok, tak sa líši podstata rôznych výrobných procesov. Požiadavky na tepelné komory sú preto veľmi rôznorodé. Okrem toho sa naviac neustále zvyšuje miera automatizácie i nároky na produktivitu. To vyžaduje stále väčšiu mieru začlenenia tepelných komôr do výrobného procesu a dobrú synchronizáciu s nadväzujúcimi procesmi.

Radi Vám poradíme >>


Vhodné pre:
Žieravé látky
Oxidačné látky
Horľavé látky
Dráždivé látky
Látky nebezpečné pre zdravie
Toxické látky
Látky nebezpečné pre životné prostredie

Obrázky tepelných komôr


Proces realizácie tepelnej komory

Odborná konzultácia
Odborná konzultácia
Plánovanie a projektovanie
Plánovanie a projektovanie
Výroba
Výroba
Odovzdanie a uvedenie do prevádzky
Odovzdanie a uvedenie do prevádzky
Servis a údržba (na prianie)
Servis a údržba (na prianie)

Užitočné informácie o tepelných komorách

DENIOS sa viac ako 25 rokov špecializuje o.i. na realizáciu štandardizovaných ale tiež individuálnych na zákazníka orientovaných riešení v oblasti tepelnej techniky, ktoré vynikajú svojou kvalitou a efektívnosťou:

 • tepelné boxy,
 • tepelné komory,
 • tepelná technika pre jednotlivé nádoby,
 • individuálne riešenia,
 • chladiace a klimatizované systémy,
 • chladiace a klimatizované komory a kontajnery.

Teplotná stabilita

Každá naša tepelná komora spoľahlivo spĺňa požiadavky pre udržanie stabilnej teploty vo vnútri komory i pri výkyvoch teplôt v okolí. Kombináciou vysoko kvalitného regulačného systému v spojení s výkonným chladiacim, klimatizačným a tepelným systémom je zaručená maximálna spoľahlivosť a rovnomerné rozloženie teploty vo vnútri komory.

Prevádzkové náklady

Návrh riešenia so DENIOSu sa priamo riadi konkrétnymi potrebami zákazníka. Tepelné komory vyrobené na základe tejto filozofie nie sú rozmerovo predimenzované a nevznikajú tak zbytočne vyššie náklady na ich prevádzku. DENIOS kladie vysoké nároky na kvalitu svojich produktov, čím významne znižuje riziko ich zlyhania. To napomáha  prevencii možných prestojov vo výrobe a v konečnom dôsledku ešte viac prispieva k efektivite výrobných procesov.

Rýchly ohrev a chladenie

Pre zabezpečenie optimálnej efektivity výroby musia byť v moderných automatizovaných výrobných procesoch látky používané vo výrobe neustále k dispozícii pre okamžité použitie. Z tohto dôvodu sú DENIOS tepelné komory prispôsobené požiadavkám na rýchle vykurovanie a chladenie. Vysoko výkonné agregáty DENIOS spĺňajú najprísnejšie požiadavky.

Vhodné pre látky a materiály citlivé na teplotu

Skladovanie látok citlivých na teplotu pri určenom rozsahu teplôt vyžaduje udržiavanie konštantnej teploty, ktorú je možné zabezpečiť iba prostredníctvom vysoko účinnej klimatizácie. Tepelné komory od DENIOSu spoľahlivo zabezpečia požadovanú teplotu a viskozitu uskladnených látok, nakoľko  strata týchto vlastností by mala negatívny dopad na výrobu. Tepelné komory ponúkajú najvyšší stupeň bezpečnosti a zároveň slúžia ako prevencia rizík.


DENIOS Katalógy & Brožúry

Ďalšie podrobnosti k našim individuálnym riešeniam na mieru, bližšie detaily o našich produktoch a rozsiahlom príslušenstve nájdete v každoročne vydávanom DENIOS hlavnom katalógu, ktorý vychádza dvakrát do roka. Okrem toho sme pre Vás pripravili tiež podrobnejšie informačné materiály zamerané na tepelnú techniku či sklady pre nebezpečné látky. Nahliadnite do našej sekcie "Na stiahnutie", kde si môžete všetky tieto informačné materiály prelistovať online, stiahnuť, príp. požiadať o ich zaslanie poštou v tlačenej forme.

Prejsť do sekcie Na stiahnutie >>


Servis a údržba priamo od výrobcu

Kľúčové funkcie bezpečnostných skríň a skladovacích kontajnerov pre nebezpečné látky, ako je spoľahlivý chod a bezpečnosť, by mali byť v rámci protipožiarnej prevencie dlhodobo zachované. Pravidelná údržba je pre tento účel nevyhnutná a zároveň podmienená  zákonom. V rámci zachovania dlhodobej životnosti a správnej funkčnosti Vašich bezpečnostných skríň a kontajnerov Vám ponúkame pravidelné každoročné servisné revízie produktov, ktoré ste u nás zakúpili.

 • Údržba a servis Vašich skladov a bezpečnostných skríň vyškolenými a certifikovanými technikmi,
 • pripomenutie termínu nadchádzajúcej revízie,
 • dodržanie právnych predpisov  vykonávaním pravidelnej kontroly.
Servis a údržba