DENIOS s.r.o
Na Jelence 1330
386 01 Strakonice

Tel.: +421 800 11 80 70
E-Mail: obchod@denios.cz
Internet: www.denios.sk

Priekopníci elektromobility spoliehajú na produkty od DENIOSu

Udržateľná mobilita šetrná k životnému prostrediu je aktuálne jednou z najdôležitejších otázok budúcnosti. Mnoho zákaznikov DENIOSu už dnes vyvíja riešenia zajtrajška a poháňa dopravnú revolúciu dopredu - na cestách, koľajniciach, vode i vo vzduchu. Podporujeme vás na tejto ceste prostredníctvom našich technológií a know-how. Prečítajte si niekoľko zaujímavých prípadov z praxe.

Elektromobilita na cestách

Protipožiarne úložisko pre veľké batériové moduly vo vývoji edrive

Medzinárodny poskytovateľ inžinierskych služieb sa špecializuje na vývoj vozidiel, eDrive a energetických systémov. Spoločnosť požadovala bezpečné vonkajšie úložisko pre väčšie množstvo trakčných a Li-Ion batérií.

DENIOS dodal pochôdzny sklad s 90-minútovou požiarnou odolnosťou, ktorý bol dľa požiadaviek zákazníka vybavený rozsiahlym príslušenstvom. Pre zaistenie ideálnej teploty skladovaných batérií bola inštalovaná a nastavená klimatizácia, vykurovanie a technické vetranie s optimálnou energetickou účinnosťou. Doplnkové vybavenie ako napr. nepretržitý monitoring stavu pomocou integrovaných senzorov a zabudovaný systém hasenia vodou znižujú riziko v prípade nehody. Vďaka praktickému usporiadaniu skladovacieho priestoru je možné pohodlne uskladniť či už batériové články alebo trakčné batérie s hmotnosťou až 700 kg.

Riešenie od DENIOSu

Sklady s požiarnou odolnosťou pre Li-Ion batérie a akumulátory - k dispozícii so širokou ponukou vybavenia.

K produktom

Zberný box pre uloženie a zber poškodených batérií v automobilovom priemysle

Jeden z nejväčších svetových výrobcov automobilov na juhu Nemecka je už roky lídrom v oblasti elektromobility. Ako preventívne opatrenie by mala byť v medzinárodných logistických centrách vytvorená vhodná infraštruktúra, aby bolo možné bezpečne manipulovať s poškodenými či chybnými batériami, ktoré predstavujú riziko, dočasne ich skladovať a prepravovať k likvidácii.

DENIOS dodal zákazníkovi špeciálny robustný box z nerezu, ktorý bol navrhnutý priamo pre zber, skladovanie a prepravu poškodených, závadných a použitých líthiových batérií. Líthiové batérie sú vo vnútri boxu uložené medzi výplňou PyroBubbles®, ktorá účinne znižuje riziko požiaru. Týmto spôsobom je možné izolovať a dočasne bezpečne uložiť poškodené kusy. Vďaka prepravnému schváleniu OSN je možné tieto boxy použiť tiež pre následnú prepravu poškodených batérií k likvidácii.

Riešenie od DENIOSu

Prepravné boxy z nerezu na líthiové batérie, dostupné v rôznych veľkostiach.

K produktom

Vedeli ste, že... DENIOS je priekopnikom vo vývoji a výrobe riešení pre bezpečné skladovanie, nabíjanie, testovanie a prepravu líthiových batérií?

Líthiové batérie ako srdce každého elektromotoru sa stali nepostrádateľnými v oblasti e-mobility. Okrem výhod však táto technológia prináša tiež riziká - najmä riziko požiaru a prasknutia. Takmer všetci poprední výrobcovia automobilov v oblasti e-mobility spoliehajú, čo sa týka optimálnej ochrany a bezpečnosti, na produkty DENIOS. Medzi našich zákazníkov patria tiež známy výrobcovia elektrobicyklov, skúšobne líthiových batérií, výrobcovia líthiových článkov a start-up v oblasti mestskej leteckej mobility (air-taxi a nákladné drony).

Podpora vývoja elektrobicyklov: bezpečné uloženie testovaných prototypov batérií

Náš zákaznik, známy dodávateľ automobilovej techniky, stále viac presadzuje novátorstvo v zavádzaní komponentov elektrického pohonu. So svojou divíziou eBike dodáva viac ako 10 rokov kvalitné motory a batérie pre elektricky poháňané bicykle a teraz investoval do výstavby nového vývojového centra pre pohony eBike. V procese vývoja zohráva dôležitú úlohu rozsiahle testovanie prototypov batérií. Batérie, ktoré už prešli testovacím procesom, by mali byť preventívne skladované v bezpečnom prostredí. Aby sa požiar v prípade nehody nerozšíril na ďalšie uložené batérie, mali by sa skladovať v rôznych požiarnych úsekov.

DENIOS odporučil zákazníkovi používať pre líthiové batérie skrine typu Safe-Store-Pro. Tie ponúkajú 90-minútovú požiarnu ochranu zvonka i zvnútra. Integrovaný výstražný/požiarny systém s technológiou aerosólového hasenia poskytuje dostatočnú ochranu v prípade požiaru vo vnútri skrine. Použitím niekoľkých bezpečnostných skríň je možné ľahko vytvoriť samostatné požiarne úseky. Ďalšia výhoda pre zákazníka: SafeStore skrine od DENIOSu predstavujú mimoriadne priestorovo úsporné riešenie pre batérie eBike, ktoré sú v porovnaní s autobatériami veľmi kompaktné.

Riešenie od DENIOSu

Úložná skriňa na líthiové batérie SafeStore-Pro s protipožiarnou ochranou zvonka i zvnútra a s výstražným/protipožiarnym systémom.

K produktom

Sklad nebezpečných látok pre voduohrozujúce látky používaných pri výrobe elektrických vozidiel

Zákazníkom je známy výrobca elektromobilov a špecialista na udržateľnú energiu. V jeho závode sa hromadí veľké množstvo prevádzkových materiálov, ktoré sú potrebné pre výrobu automobilov, napr. prostriedky na čistenie súčiastok alebo špeciálne mazivá pre prevody, ložiská, hnacie stroje. Tieto látky sú považované za vodu ohrozujúce a musia byť skladované v súlade s prísnou legislatívou. V prípade zákazníka boli nároky obzvlášť vysoké, pretože lokalita je čiastočne v oblasti ochrany vôd. Vďaka intenzívnemu kontaktu s DENIOS špecialistami bol zákazník schopný splniť všetky požiadavky a určiť ideálne miesto pre umiestnenie nového skladu nebezpečných látok vo svojom areáli. Tieto vodu ohrozujúce látky teraz bezpečne skladuje v 4 klimatizovaných skladoch na nebezpečné látky typu SC, čo je produkt z osvedčeného štandardného radu DENIOS.

Riešenie od DENIOSu

Sklad na nebezpečné látky SC pre skladovanie vodu ohrozujúcich kvapalín.

K produktom

Elektromobilita vo vzduchu

Nabíjanie leteckých taxíkov: nielen bezpečné ale aj premyslené

Mestský vzdušný priestor ponúka obrovský potenciál pre udržateľnú dopravu v metropolitných oblastiach. Do trhu budúcnosti, čo sa týka mestských aero-taxi a nákladných dronov, je už zapojených mnoho nemeckých start-upov. I tu sa používajú líthiové batérie. Za týmto účelom ponúkáme priekopníkom v oblasti mestskej leteckej mobility skladovacie protipožiarne riešenia - vyvinuli sme dômyselný riadiaci systém nabíjania, ktorý doplňa skladovacie priestor.

Výzva: s rastúcou hustotou elektrických vozidiel nadobúda čoraz väčší význam tiež premyslený spôsob nabíjania. Súčasné procesy nabíjania batérií nesmú viest k preťaženiu siete. Premyslená distribúcia energetických tokov preto musí vychádzať z jestvujúcich energetických kapacít. S našími zákazníkmi z oblasti leteckej mobility sme vyvinuli technický koncept, ktorý zaručuje rozumné nabíjanie v našich protipožiarnych skladoch.

Riešenie od DENIOSu

Skladovacie a procesné technológie pre Li-Ion batérie - navrhneme tiež individuálne riešenia dľa potrieb zákazníka.

K produktom

Vedeli ste, že... v DENIOSe prechádzajú nové nápady z Blue Campus - nášho interného inovačného laboratória?

Hľadanie nových spôsobov ochrany životného prostredia a osôb v spoločnostiach po celom svete a rovnako aj spôsobov ako vytvoriť pracovné prostredie do budúcnosti bezpečnejším a udržateľnejším - s týmto cieľom ponúka Blue Campus našim interdisciplinárnym, samostatne organizovaným tímom potrebný priestor pre vývoj, testovanie a implementáciu nových riešení.

Blue Campus: dôležitý zdroj inšpirácie pre nové nápady, spôsoby práce a uvažovanie o ochrane životného prostredia a bezpečnosti.

Elektromobilita na vode

Sklad líthiových batérií pre robotiku pod vodnou hladinou

Elektrické pohony sa v dnešnej dobe používajú v rôznych oblastiach, vr. robotiky pod vodnou hladinou. Náš zákazník je lídrom vo vývoji a výrobe tlakovo neutrálnych pohonných a energetických systémov pre autonómne a káblovo navádzané vozidlá pod vodnou hladinou. Pre skladovanie líthiových modulov hľadal zákazník bezpečné riešenie, ktoré zároveň umožní pohodlnú manipuláciu. Po konzultácii s DENIOS špecialistami sa zákazník rozhodol pre bezpečnostnú skriňu SafeStore s protipožiarnou ochranou zvnútra i zvonka. Tá mohla byť umiestnena priamo na montážnej linke, čím sa eliminoval pohyb medzi skladom a výrobou. So SafeStore zákazník získal moderné bezpečnostné riešenie pre skladovanie líthiových modulov, ktoré kombinuje protipožiarnú bezpečnosť a ochranu pred poistnou událosťou ako i ekonomickú efektivitu.

Riešenie od DENIOSu

Skriňa na skladovanie Li-Ion batérií SafeStore s požiarnou odolnosťou zvonka i zvnútra.

K produktom

Elektromobilita na koľajniciach

Skladovanie horľavých látok pre údržbu vlakov a železničnej siete

Podpora železničnej dopravy je ďalším dôležitým základným prvkom udržateľnej mobility. Pretože bez ohľadu na to, či ide o výlet, cestu do práce alebo nákladnú dopravu, mnoho ciest je možné absolvovať nielen osobnou dopravou, ale ekologickejším a k prostrediu šetrnejším spôsobom. Aby sa cestujúci či tovar spoľahlivo dostali z bodu A do bodu B, je nutná pravidelná údržba vlakových súprav a železničnej siete. Naši zákazníci hľadali vhodné riešenie pre skladovanie rôznych horľavých látok, ktoré sa používajú na mnohých miestach v prevádzke a údržbe.

Skladovanie dľa predpisov bolo možné realizovať vďaka požiarno-odolným skriniam na nebezpečné látky typu Edition G. Okrem 90-minútovej protipožiarnej ochrany ponúkajú možnosť skladovania nebezpečných látok v malých nádobách priamo na mieste použitia. Naviac sú mimoriadne flexibilné vďaka premyslenému usporiadaniu.

Riešenie od DENIOSu

Skrine Edition G na nebezpečné látky s požiarnou odolnosťou v mnohých rozmeroch a variantoch.

K produktom
Potrebujete pomôcť

Neváhajte a dajte nám o tom vedieť! Radi Vám pomôžeme.
Sme tu pre Vás!

Poradenstvo zdarma 0800 11 80 70

Mohlo by Vás tiež zaujímať...

Článok

Viete, ako bezpečne nabíjať Li-Ion batérie?

4 tipy, ako správne a bezpečne nabíjať lítiové batérie alebo Robíte všetko správne? Pozrite sa, ako predchádzať zbytočným komplikáciám v prípade poistnej udalosti!

Čítať viac
Článok

Priekopníci elektromobility spoliehajú na produkty od DENIOSu

Mnoho zákazníkov DENIOSu už dnes vyvíja riešenie zajtrajška a ženie dopravnú revolúciu dopredu - na ceste, na koľajniciach, na vode aj vo vzduchu. Podporujeme vás na tejto ceste našimi bezpečnostnými technológiami a naším know-how. Prečítajte si niekoľko zaujímavých prípadov z reálnej praxe!

Čítať viac
Svet produktov

Sprievodca bezpečným skladovaním Li-Ion batérií

Ako bezpečne skladovať Li-Ion batérie? Z čoho sa skladá Li-Ion batéria? Aké hrozia riziká spojené s batériami? Odpovede hľadajte v našom online sprievodcovi!

Čítať viac
Prípady z praxe

Laboratórium na testovanie batérií pre firmu Phoenix Testlab

Phoenix Testlab je súčasťou skupiny Phoenix Contact. DENIOS vytvoril pre firmu Phoenix Testlab systém testovania Li-Ion batérií, ktorý vie simulovať 5 rôznych testovacích podmienok. Základ pre skúšobňu batérií tvorí DENIOS protipožiarny kontajner, ktorý prináša vyššiu bezpečnosť pre zamestnancov a zároveň zefektívnil celý výrobný proces.

Čítať viac
Prípady z praxe

Miestnosť na skúšanie a skladovanie Li-on batérií

Skúšobňa pre stacionárne zásobníky energie pre firmu Voltavision ako klimatizovaná komora s požiarnou odolnosťou 90 minút. Miestnosť slúži na preskúšanie a skladovanie veľkých batérií.

Čítať viac
Prípady z praxe

Sklad Li-Ion akumulátorov v KTM

KTM Sportmotorcycle v Rakúsku vyrába motocykly. Pre skladovanie Li-Ion akumulátorov vytvoril DENIOS v spolupráci s výrobcom akumulátorov vhodný sklad v podobe technického bezpečnostného kontajnera, ktorý zodpovedal všetkým legislatívnym požiadavkám.

Čítať viac
Načítať ďalšie položky Načítané 6 z 7 položiek
i

Technické informácie na tejto stránke boli zostavené starostlivo a podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia. Napriek tomu DENIOS nepreberá žiadnu zodpovednosť za aktuálnosť, úplnosť a správnosť, a to ani voči čitateľovi, ani voči tretím osobám. Používanie informácií a obsahu pre vaše vlastné účely alebo účely tretích stran je preto na vaše vlastné riziko. V každom prípade dodržujte aktuálne platnú legislatívu.

Menu
Prihlásiť sa
Váš nákupný košíkPridané do košíka
Prejsť do košíka
Radi Vám poradíme!

Zavolajte nám alebo nám napíšte, ozveme sa Vám čoskoro!

Po - Pia: 08:00 - 16:00